Straipsniai

Daugiau judėk: pratimai prie darbo stalo

 

Norint išlaikyti normalų kūno svorį ir būti geresnės savijautos, kartu su sveika mityba, labai svarbu ir daugiau judėti. Jei trūksta motyvacijos, puikus būdas, leidžianti palaikyti jūsų aktyvumą, yra sportas kartu su draugu. Sportas su draugu bus ir smagesnis, ir mažiau tikėtina, jog ieškosite pasiteisinimų praleisti treniruotę, kai kažkas pasikliauja Jumis.

Štai keli paprasti pratimai, kuriuos paruošė asmeninė trenerė Beki Daniel, kad galėtumėte kuo greičiau pradėti aktyviau judėti.

Mūsų kūnai skirti judėti

Svarbu kiekvieną dieną šiek tiek laiko skirti judėjimui, nes ilgos sėdėjimo valandos ar stovėjimas toje pačioje padėtyje per laiką gali kelti diskomfortą arba vesti prie sveikatos problemų. Toliau pateiksime kelis pratimus, kuriuos galėsite atlikti tiek savo darbo vietoje, tiek ir namuose, kad išsitemptumėte ir pašalintumėte jaučiamą įtampą ar skausmą. Kiekvieną iš šių pratimų užlaikykite bent 30 sekundžių.

1. Sėdint pėdomis įsirėmus į grindis, paimkite vieną koją ir užkelkite ant kitos, antremdami kulkšnį tiesiai ant kitos kojos kelio. Šiek tiek pasilenkite į priekį, kol pajusite malonų tempimą. Būkite sąmoningi, nesilenkite tik viršutine nugaros dalimi, kai lenksitės į priekį, atlikite judesį iš klubų. Pratimą pakartokite ir su kita koja.

Pratimas_Nr1.PNG

2. Stovint pakelkite ištiestas rankas virš galvos ir sukabinkite jas, laikydami kulnus ant grindų. Švelniai išsitieskite aukštyn ir dešinėn, kol pajusite malonų tempimą dešiniame šone. Pakartokite pratimą ir su kita puse.

Pratimas_Nr2.PNG

3. Vėl sėdint pėdomis, atsirėmomis į grindis, paimkite vieną koją ir užkelkite ant kitos kojos, tuomet priešingą ranką padėkite tiesiai virš kelio, sukdami liemenį link užkryžiuotos kojos. Pratimą pakartokite su kita koja.

pratimas_Nr3.PNG

4. Atsistokite, sukabinkite rankas už nugaros, laikydami jas kuo arčiau kūno, švelniai stumkite jas žemyn link grindų, atverdami krūtinę. Po kelių gilių įkvėpimų ir iškvėpimų pamatysite, ar galite labiau atsipalaiduoti.

Pratimas_Nr4.PNG

5. Sėdėdami ar stovėdami, uždėkite vieną ranką ant priešingo peties, tą patį padarykite ir su kita ranka. Rankos bus sukryžiuotos ant krūtinės. Tuomet lėtai leiskite galvą žemyn link krūtinės.

Pratimas_Nr5.PNG

6. Sėdėdami ar stovėdami veidu tiesiai, švelniai guldykite galvą ant dešiniojo peties, kol pajusite lengvą tempimą kairiame kaklo krašte ir užlaikykite. Grąžinkite galvą į vertikalią poziciją. Tuomet paguldykite galvą ant kairiojo peties, kol pajusite malonų tempimą dešiniame kaklo krašte ir taip pat užlaikykite. 

Pratimas_Nr6.PNG

Svarbu prisiminti, kad tempimas neturi sukelti nepatogumo ar nemalonių pojūčių, kiekvieną tempimą laikykite ten, kur jaučiatės patogiai ir šis lygis kiekvienam žmogui gali skirsis. Laikui bėgant pastebėsite, kad reguliariai tempiant, labiau atsipalaiduosite ir padidinsite judesių amplitudę.

Taip pat įrodyta, kad fizinis aktyvumas, net ir atliekamas trumpą laiką, gerina nuotaiką. Tad neapsistokite tik ties viršutine kūno dalimi ir, jei turite vietos, atlikite pratimus žemiau esančioms sritis. Tai gali būti atliekama statiškai (stovint), arba šiuos pratimus galite atlikti dinamiškai, o tai reiškia, kad kiekvieną tempimą atliksite lėtai ir pakartojant nuo 5 iki 10 kartų.

Galite pabandyti pasivaikščioti pietų metu ar gražiu oru eiti ir pareiti iš darbo į namus. O jei norite mankštinis namuose, trenerė Beki pateikia kelis paprastus pratimus su jūsų kūno svoriu. Juos patogiai galėsite atlikti namuose.

Kulkšnies lankstymas: Pratimai_2.1.PNG

Katės nugara (tempimas):pratimas_2.2.PNG

Nugaros rotacija atsiklaupus:Pratimas_nr_2.3.PNG

Klubo lenkimas klūpint ir platusis nugaros raumuo:Pratimas_2.4.PNG