Straipsniai

5 netikėti dalykai, kurie gali sukelti DŽS (dirgliosios žarnos sindromą)

 

Dirgliosios žarnos sindromas – tai žarnyno negalavimai, kuriuos lemia gyvenimo būdo palydovai, tokie kaip stresas, įtampa, netaisyklinga ir chaotiška mityba. Tačiau norime Jums atskleisti 5 netikėtus veiksnius, kurie gali turėti įtakos  DŽS atsiradimui.

1. Neišsimiegojimas

Geras nakties miegas ir taisyklingo miego režimo laikymasis, tarkim, nuo 22val iki 6 val., sušvelnina rytinius simptomus DŽS sergantiems pacientams.

2. Nepakankamas gerųjų bakterijų kiekis

DŽS sergantiems pacientams pastebimas žarnyno mikrofloros pusiausvyros sutrikimas. Tam įtakos gali turėti padidėjęs žarnyno jautrumas ar dirglumas. Tačiau probiotikai ir papildai su gyvosiomis bakterijomis yra gerai žinomi dėl savo veiksmingumo švelninant dirgliosios žarnos simptomus.

3. Per daug sportuojate

Intensyvios teniruotės bei sunkios varžybos gali turėti didelę įtaką organizmo patiriamo streso lygiui. Stresas gali sutrikdyti žarnyne esančių bakterijų derinį. Buvo įrodyta, jog stresas gali sukelti ar pasunkinti ligą, o tai ypač aktualu turintiems žarnyno sutrikimus.

4. Vartojate nepakankamai skaidulinio maisto

Teigiama, kad maistinės skaidulos yra būtinos sveikiems žarnyno judesiams, tačiau turintiems jautrią žarnyno gleivinę ir nesubalansuotą žarnyno mikroflorą, grūdai, daržovės ir ankštiniai augalai bus sunkiai virškinami. Netirpios sėlenų skaidulos jautriems DŽS sergantiems žmonėms dažnai yra per šiurkščios. O štai balkšvųjų gysločių luobelės yra švelnios skaidulos, sugeriančios daug daugiau vandens nei kitos skaidulos ir sudarančios minkštą gelio pavidalo medžiagą.

„Lepicol“ yra trys – viename: švelnus maistinių skaidulų, 5 probiotinių bakterijų kultūrų, o taip pat inulino, veikiančio kaip prebiotikas (naudingų bakterijų maisto šaltinis), derinys.

5. Neigiamas požiūris į gyvenimą

Bet kokios rūšies emocinė įtampa yra betarpiškai susijusi su DŽS simptomų pablogėjimu ir dažniausiai pasireiškia tiems, kurie linkę į stresą, nerimą, pyktį, baimę, pavydą, kaltę, depresiją ir pan. Pabandykite dieną pradėti nuo to, už ką esate dėkingas. Dienos eigoje atsiradus stresui ar neigiamoms emocijoms, pabandykite atsiriboti nuo situacijos ir giliai įkvėpkite 3 kartus, kad nuramintumėte protą.